Ogłoszenie

Ogłoszenie:
 Ogłoszenie 
World Suchar Wrestling

Witamy na forum WWE - Suchar. Zapraszamy do gry!
OGŁOSZENIA:

Tytuł panelu
Treść i obrazek naszego panelu:

  • Index
  •  » Newsy
  •  » Nowy system oficjalnie wprowadzony!

#1 2013-12-14 13:45:38

Aidan

http://bankfotek.pl/image/1625872.jpeg

Zarejestrowany: 2013-11-29
Posty: 196
Punktów :   

Nowy system oficjalnie wprowadzony!

Z przyjemnością pragnę ogłosić, iż nowoczesny, rewolucyjny w świecie PBF'ów o tej tematyce system rozgrywki, zaczyna z dniem dzisiejszym obowiązywać. A zatem koniec z liniowością, małym realizmem i przewidywalnością walk! Od teraz w połączeniu z nowymi umiejętnościami, pojedynki będą ciekawe, emocjonujące, realistyczne i nieprzewidywalne. A oto i obowiązujące od chwili obecnej zasady.

Bez zmian w konfrontacjach postów, sędzia ma jedynie za zadanie przy wyłonieniu zwycięzcy zaznaczyć różnicę postów w skali 1-4 (Kolosalna/Standardowa/Niewielka - w skrajnych przypadkach, kiedy wskazanie zwycięzcy okazuje się nadzwyczaj trudne, minimalna).

Na podstawie tego z jaką różnicą pokonaliśmy przeciwnika w ostatniej konfrontacji, opisujemy naszą dominację nad nim w większym lub mniejszym stopniu. W poście z inicjatywą umieszczamy 6 akcji, z czego część powinna być zadana przez naszego przeciwnika. Powinny być to jednak nieefektywne na dłuższą metę próby obrony, niż ruchy za sprawą których przejmował by na pewien czas inicjatywę. Przykład:

Dobrze:
"Tak oto, kiedy przeciwnik biegnie w moją stronę, powalam go na ziemię efektownym Flajpack'iem. Następnie podnoszę go z maty, by po silnym Irish Weap'ie posłać jego osobę w liny, kiedy ku memu zdziwieniu, moja próba wykonania Clothesline'a zostaje skontrowana zaskakującą Hurricanraną. Po tym nagłym zwrocie akcji podniosłem się dość szybko. Przeciwnik był na ten fakt przygotowany i już zmierzał w moją stronę, kiedy obaliłem go na ziemię potężnym Big Boot'em. Było gorąco, jednak po raz kolejny pokazałem, iż nie sposób mi dorównać." 

Źle:
"Po wyrzuceniu przeciwnika poza granice ringu postanowiłem pójść za ciosem i dobić go Asai Moonsault'em. Wtem jednak przeciwnik nieoczekiwanie zbyt szybko odzyskał świadomość, co pozwoliło mu skontrować akcję cholernie mocnym Chokeslam'em. Po tym zdarzeniu długo nie odzyskiwałem przytomności, a oponent zaczął dominować w tym starciu"

Im większa różnica poziomu postów, tym mniej takowych przebłysków przeciwnik powinien otrzymywać - jednak przegięcie oznacza błyskawiczną kontrę, która w przypadku 100%'owej poprawności, następować powinna około 10-13'ego movesa.

Użycie finishera dozwolone jest już po 5 akcjach zainkasowanych przez rywala, jednakże poza samą kontrą, nie może się on udać przed otrzymaniem dwóch SM, które z kolei nie powinno dojść do skutku przed 9'tą akcją (nie dotyczy kontry).



Przez pierwsze 2 tygodnie będziemy testować, jak wygląda to w praktyce, a zatem możliwe są zmiany.


Przykładowa walka

Przykład oczywiście bez UM, które zostały ustawione tak, aby wiele wnosić do pojedynku.

Zawodnik A pisze post na poziomie ME

Zawodnik B pisze post na poziomie MC.

Sędzia orzeka, że lepiej napisał zawodnik A. Jego przewaga była raczej standardową przewagą między dwiema półkami zawodników (różnica = 2/4)

Zawodnik A pisze posta, w którym umieszcza 6 movesów, z czego postać zawodnika B doszła dwa razy do głosu, zadając dwie niegroźne akcje (zawodnik A zainkasował do tej pory:2NM  // Zawodnik B zainkasował do tej pory:4NM )

Sędzia każe pisać dalej.

Zawodnik A pisze posta, w którym atakuje przeciwnika 1 raz, natomiast zawodnik B zadaje mu jeden niegroźny cios. 

Sędzia przyznaje kontrę przed 6'tym ciosem w poście zawodnika A.

Zawodnik B unika ciosu.

Sędzia zalicza i zasądza "opis sytuacji".

Zawodnik A napisał na poziomie ME.

Zawodnik B napisał na poziomie UMC.

Sędzia ponownie przyznaje inicjatywę zawodnikowi A, jednak tym razem różnicą niewielką (3/4)

Zawodnik A pisze posta, w którym zadaje przeciwnikowi 5 akcji, a sam inkasuje jedną.

Jako iż nie zdominował on przeciwnika w OS już tak bardzo, nie może mieć aż takiej przewagi i sędzia przyznaje kontrę.

Zawodnik B pisze kontrę, w której ogłuszył przeciwnika SM.

Sędzia akceptuje i każe pisać dalej.

Zawodnik B pisze posta, w którym atakuje 4 razy, a obrywa 2.

Sędzia zalicza

Zawodnik B pisze dalej.

Sędzia przerywa uzyskaną w skutek kontry inicjatywę i we wskazanym przez siebie momencie każe pisać kto ładniej.

Zawodnik A pisze posta na poziomie ME.

Zawodnik B pisze posta na poziomie UMC.

Sędzia wybiera posta zawodnika A (2/4)

Zawodnik A zainkasował:7NM, 1SM // Zawodnik B zainkasował: 10NM.

Zawodnik A pisze posta w którym zadaje 1SM i 1FM.

Sędzia zalicza i kończy walkę.

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Nowy system oficjalnie wprowadzony!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi